УМДР МАЄ БУТИ САМОСТІЙНОЮ СТРУКТУРОЮ ПечатьE-mail
06.10.2022 15:08


В Управлінні з монтажу, демонтажу та ремонту гірничо-шахтного обладнання відбулася звітно-виборча конференція первинної організації Профспілки працівників вугільної промисловості. Профком прозвітував про роботу за минулі 5 років.

«Ви пам'ятаєте, як на конференції у 2017 році я дав слово, що ми добиватимемося підвищення заробітної плати, активно захищатимемо права та інтереси працівників? Так от, сьогодні можу сказати, що ми дещо досягли».

Цими словами про виконану профкомом за п'ятиріччя роботу розпочав свою доповідь голова «первинки» Володимир Лимар. Чітко та лаконічно він розповів про те, що вдалося зробити, та про проблеми, які на сьогоднішній день, на жаль, ще не вирішені.

У первинній організації УМДР склався надійний кістяк профспілкових активістів, небайдужих лідерів своїх осередків, на яких, як сказав Володимир Лимар, він завжди може покластися. Цього року в «первинці» УМДР жодна людина не залишила лав профспілки, і це говорить про те, що довіра до профкому зросла.

І не випадково: шлях пройдено значний, хоча нерідко і тернистий. «Первинка» створювалася у 2012 році разом із підприємством. І в той непростий час, коли пішли розмови про нежиттєздатність підприємства, і ДТЕК вирішив розформувати апарат управління, саме профспілка стала на захист працівників. І багато хто повірив – люди були працевлаштовані. Тоді «первинка» УМДР уперше довела, що здатна захищати інтереси працівників у складі Дніпропетровської територіальної організації ППВП.

 

 

І вона доводить це й зараз. Усі п'ять років після 2017-го у полі особливої ​​уваги профкому перебували питання оплати праці. І за підтримки теркому дещо вдалося досягти. У нелегких переговорах із власником рівень заробітної плати, хай і не такою мірою, як хотілося б, але все-таки збільшувався, розширювалися соціальні гарантії працівників. І робота у цьому плані триває, бо сьогодні заробітки знову не відповідають тому вкладу, який вносить у спільну справу кожен працівник.

Не можуть не хвилювати й інші проблеми, які стоять у колективі. У 2019 році, наприклад, «зашкалював» травматизм – 39 травм за рік. Але головна проблема – у тому, що колектив знову віддали у підпорядкування шахтоуправлінням, що негативно позначилося на роботі. Протягом тривалого часу профспілка доводить, що УМДР має бути самостійною структурною одиницею, що необхідно зберегти колектив висококваліфікованих фахівців (нині спостерігається відтік), що це позначиться на термінах і якості роботи, що це, зрештою, позитивно вплине на заробітках працівників.

Сьогодні це одне з головних завдань, над якими працює та має намір працювати надалі первинна профспілкова організація ППВП.

Були відзначені інші моменти багатогранної діяльності профкому. Роботу «первинки» та її лідера позитивно оцінили голова Дніпропетровської територіальної організації ППВП Сергій Юнак, який виступив на конференції, а також її делегати – гроз ШУ «Дніпровське» Максим Грибиніченко, в.о. помічника начальника дільниці ШУ ім. Героїв космосу Сергій Єрмоленко, начальник дільниці ШУ «Тернівське» Василь Мальцев. Головою первинної профспілкової організації знову обрано Володимира Лимаря.

 

  • Click to enlarge image UMDR03.jpg
  • Click to enlarge image UMDR04.jpg
  • Click to enlarge image UMDR05.jpg
  • Click to enlarge image UMDR06.jpg
  • Click to enlarge image UMDR07.jpg
  • Click to enlarge image UMDR08.jpg
  • Click to enlarge image UMDR09.jpg
  • Click to enlarge image UMDR10.jpg
  •  

 

НАША ДОВІДКА


Володимир Іванович Лимар – з тих керівників, які починали, як то кажуть, «знизу». Свого часу йому довелося попрацювати і вантажником, і таксистом, займатися і вантажоперевезеннями, і особистим бізнесом. Але «знайшов» себе саме у вугільній галузі. 2000 року він прийшов на шахту «Тернівська» гірником, і з того часу пройшов шлях від грозу, машиніста гірничо-виймальних